Wycieczka do Straży Pożarnej i kina

We wtorek, 20 listopada uczniowie z klas I-III złożyły wizytę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały możliwość bliższego poznania pracy strażaka, zwiedzały budynek, gdzie na co dzień pracują strażacy, wzbogaciły swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z używaniem urządzeń elektrycznych, powstaniem pożaru i zadymienia. Mogły również sprawdzić w sposób praktyczny, jak należy się zachować podczas ulatniania się dymu. Nasi uczniowie z wielką uwagą oglądały wyposażenie wozów strażackich. Miały również okazję do wypróbowania niektórych urządzeń będących w wyposażeniu pojazdów strażackich. Dzieci bez wahania odpowiedziały na pytanie dotyczące numeru Państwowej Straży Pożarnej i dowiedziały się kiedy należy pod ten numer dzwonić. Nasz pobyt zakończył się wspólnymi zdjęciami.
Przed wizytą w straży uczestniczyliśmy w zaplanowanym comiesięcznym spotkaniu Akademii Edukacji Filmowej organizowanej przez OCK w Ostrołęce. Tego dnia obejrzeliśmy film animowany pod tytułem. "Kaczki z gęsiej paczki".
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wycieczka do Warszawy

Dnia 15.10.2018 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami byli  na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem wyprawy była wyprawa do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem tego punktu było poznanie odpowiedzi na pytania: skąd i kiedy Żydzi pojawili się w Polsce, w jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie. Następnie wraz z przewodnikiem wycieczki grupa udała się do Muzeum Geologicznego. Młodzież zapoznała się z kolekcją minerałów. Uwagę dzieci przykuły przepiękne kolory kamieni, kryształy soli kamiennej jak również bogata kolekcja skamielin.
Trzecim i najbardziej oczekiwanym przez dzieci  punktem wycieczki  była wyprawa do Escape Room – Domu Zagadek. Celem zabawy było przeniesienie się uczestników na 60 min. do tematycznych pokoi zagadek z których musieli się wydostać. Aby tak się stało uczniowie musieli zmierzyć się wspólnie z wieloma zagadkami które wymagały logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności jak również odrobiny sprytu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wycieczka do kręgielni

Dnia 5 czerwca 2018 r. klasa II z okazji Dnia Dziecka była na wycieczce w kręgielni w Ostrołęce. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu a także integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Lekcja na kręgielni okazała się wspaniałą rozrywką dla dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

redakcja: Beata KorzenieckaŁódź miastem trzech kultur – trzydniowa wycieczka edukacyjna do Łodzi

W dniach 23-25 maja wybraliśmy się (klasy IV-VII) wraz z czterema wspierającymi nas nauczycielkami: Panią Hanną Murach, Panią Hanną Różycką, Panią Aleksandrą Majk i Panią Beatą Modzelewską na wycieczkę do Łodzi. Wyprawa okazała się niezapomnianą przygodą. Już pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić kopalnię soli w Bochni i obejrzeć piękny zamek w Łęczycy, w którym od setek lat zamieszkuje straszny diabeł Boruta. Następnego dnia pełni energii zwiedziliśmy miasto, w którym tymczasowo zamieszkiwaliśmy, wykonując w chwili przerwy tzw. ,,Skarpeciaki’’- małe pluszaki zrobione ze skarpetek. W tym pięknym mieście wszystkich zachwyciły przepiękne murale, stare budynki po fabrykach, bogate domy właścicieli fabryk oraz ulica Piotrkowska. Ostatniego dnia, wracając do domu zajechaliśmy na baseny termalne w Uniejowie, gdzie wszyscy chętnie skorzystali z atrakcji tego miejsca. Ostatnim punktem naszego programu było Muzeum Kolei w Sochaczewie - gdzie mogliśmy obejrzeć bardzo stare lokomotywy. Po czym około godziny 21:00 wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

red. Dominika Białobrzeska kl. VII

Wycieczka Olsztynek - Olsztyn

Koniec roku szkolnego to czas wyjazdów. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz kilku uczniów z klasy V i VI w piękną i słoneczną pogodę wyjechało na kolejną wycieczkę. Tym razem obraliśmy kierunek – Warmia i Mazury. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Zostaliśmy zapoznani z tajnikami wyrobu szkła ozdobnego, a następnie osobiście mogliśmy zobaczyć w jaki sposób powstają te cudeńka. Kolejne miejsce, które zwiedzaliśmy to Muzeum Przyrody w Olsztynie. Oglądanie wszystkich zwierząt naturalnej wielkości, które można spotkać w naszych lasach oraz na afrykańskich sawannach zrobiło na nas duże wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Planetarium w Olsztynie. Oglądaliśmy tam seans filmowy. Ten ciekawy film przybliżył nam magię nieba i gwiazd. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Jednym z ciekawszych eksponatów były fragmenty oryginalnego urządzenia do obserwacji astronomicznych, które skonstruował Mikołaj Kopernik.
Wielu uczniów przywiozło różne pamiątki z miejsc, które odwiedziliśmy. Nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. Być może po wakacjach zwiedzimy inny region naszego kraju.

Galeria zdjęć

redakcja: Beata Korzeniecka

„Mnemotechniki”- jak uczyć się szybko i efektywnie

Klasy IV-VI wybrały się we wtorek 30.01.2018r do biblioteki pedagogicznej w Ostrołęce. Celem naszej wycieczki były zajęcia prowadzone przez pracowników biblioteki dotyczące technik prawidłowego uczenia się. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak przygotować miejsce do zdobywania wiedzy i co robić by efektywnie uczyć się i zapamiętywać. Po bardzo interesujących zajęciach mieliśmy możliwość zwiedzenia biblioteki oraz wysłuchania informacji na temat jej funkcjonowania. Kolejnym punktem naszej wyprawy był park wodny w Ostrołęce. Na miejscu uczniowie jedną godzinę uczyli się pływania i poruszania w wodzie, a drugą godzinę wykorzystali na zabawy w części rekreacyjnej.
Wszyscy czekamy na efekty nowych metod uczenia się.