Wycieczka do Warszawy

Dnia 15.10.2018 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami byli  na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem wyprawy była wyprawa do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem tego punktu było poznanie odpowiedzi na pytania: skąd i kiedy Żydzi pojawili się w Polsce, w jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie. Następnie wraz z przewodnikiem wycieczki grupa udała się do Muzeum Geologicznego. Młodzież zapoznała się z kolekcją minerałów. Uwagę dzieci przykuły przepiękne kolory kamieni, kryształy soli kamiennej jak również bogata kolekcja skamielin.
Trzecim i najbardziej oczekiwanym przez dzieci  punktem wycieczki  była wyprawa do Escape Room – Domu Zagadek. Celem zabawy było przeniesienie się uczestników na 60 min. do tematycznych pokoi zagadek z których musieli się wydostać. Aby tak się stało uczniowie musieli zmierzyć się wspólnie z wieloma zagadkami które wymagały logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności jak również odrobiny sprytu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wycieczka do kręgielni

Dnia 5 czerwca 2018 r. klasa II z okazji Dnia Dziecka była na wycieczce w kręgielni w Ostrołęce. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu a także integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Lekcja na kręgielni okazała się wspaniałą rozrywką dla dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

redakcja: Beata KorzenieckaŁódź miastem trzech kultur – trzydniowa wycieczka edukacyjna do Łodzi

W dniach 23-25 maja wybraliśmy się (klasy IV-VII) wraz z czterema wspierającymi nas nauczycielkami: Panią Hanną Murach, Panią Hanną Różycką, Panią Aleksandrą Majk i Panią Beatą Modzelewską na wycieczkę do Łodzi. Wyprawa okazała się niezapomnianą przygodą. Już pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić kopalnię soli w Bochni i obejrzeć piękny zamek w Łęczycy, w którym od setek lat zamieszkuje straszny diabeł Boruta. Następnego dnia pełni energii zwiedziliśmy miasto, w którym tymczasowo zamieszkiwaliśmy, wykonując w chwili przerwy tzw. ,,Skarpeciaki’’- małe pluszaki zrobione ze skarpetek. W tym pięknym mieście wszystkich zachwyciły przepiękne murale, stare budynki po fabrykach, bogate domy właścicieli fabryk oraz ulica Piotrkowska. Ostatniego dnia, wracając do domu zajechaliśmy na baseny termalne w Uniejowie, gdzie wszyscy chętnie skorzystali z atrakcji tego miejsca. Ostatnim punktem naszego programu było Muzeum Kolei w Sochaczewie - gdzie mogliśmy obejrzeć bardzo stare lokomotywy. Po czym około godziny 21:00 wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

red. Dominika Białobrzeska kl. VII

Wycieczka Olsztynek - Olsztyn

Koniec roku szkolnego to czas wyjazdów. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz kilku uczniów z klasy V i VI w piękną i słoneczną pogodę wyjechało na kolejną wycieczkę. Tym razem obraliśmy kierunek – Warmia i Mazury. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Zostaliśmy zapoznani z tajnikami wyrobu szkła ozdobnego, a następnie osobiście mogliśmy zobaczyć w jaki sposób powstają te cudeńka. Kolejne miejsce, które zwiedzaliśmy to Muzeum Przyrody w Olsztynie. Oglądanie wszystkich zwierząt naturalnej wielkości, które można spotkać w naszych lasach oraz na afrykańskich sawannach zrobiło na nas duże wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Planetarium w Olsztynie. Oglądaliśmy tam seans filmowy. Ten ciekawy film przybliżył nam magię nieba i gwiazd. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Jednym z ciekawszych eksponatów były fragmenty oryginalnego urządzenia do obserwacji astronomicznych, które skonstruował Mikołaj Kopernik.
Wielu uczniów przywiozło różne pamiątki z miejsc, które odwiedziliśmy. Nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. Być może po wakacjach zwiedzimy inny region naszego kraju.

Galeria zdjęć

redakcja: Beata Korzeniecka

„Mnemotechniki”- jak uczyć się szybko i efektywnie

Klasy IV-VI wybrały się we wtorek 30.01.2018r do biblioteki pedagogicznej w Ostrołęce. Celem naszej wycieczki były zajęcia prowadzone przez pracowników biblioteki dotyczące technik prawidłowego uczenia się. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak przygotować miejsce do zdobywania wiedzy i co robić by efektywnie uczyć się i zapamiętywać. Po bardzo interesujących zajęciach mieliśmy możliwość zwiedzenia biblioteki oraz wysłuchania informacji na temat jej funkcjonowania. Kolejnym punktem naszej wyprawy był park wodny w Ostrołęce. Na miejscu uczniowie jedną godzinę uczyli się pływania i poruszania w wodzie, a drugą godzinę wykorzystali na zabawy w części rekreacyjnej.
Wszyscy czekamy na efekty nowych metod uczenia się.

Wycieczka przedszkola i klasy I do Lelisa

18 grudnia przedszkolaki oraz dzieci z klasy I wyruszyły do Lelisa na przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów”. Mali widzowie z dużym zainteresowaniem i w skupieniu oglądali inscenizację. Dzieci miały możliwość bezpośredniego uczestniczenia w przedstawieniu poprzez pomoc aktorom na scenie oraz wspólne śpiewanie piosenek.  Po przedstawieniu przedszkolaki odwiedziły urząd gminy, gdzie zobaczyły miejsce pracy wójta. Na koniec wizyty  dzieci złożyły świąteczne życzenia wszystkim pracownikom gminy. Ta przemiła wycieczka na pewno zostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych .
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk