Wycieczka do Nowogrodu klas I-III

8 października uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców i przewodnika zwiedzali Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika. Jest on drugim najstarszym muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Wycieczka po tym obiekcie była niesamowitą podróżą w czasie przenoszącą do XVIII i XIX wieku. Uczniowie oglądali wnętrza chat kurpiowskich, zwiedzali młyn wodny, kuźnię, kapliczki, a także zachwycali się wiatrakami i nadnarwiańskim krajobrazem. Odbyli też zajęcia pod okiem twórczyni ludowej p. Czesławy Kaczyńskiej, a efektem ich były samodzielnie wykonane wycinanki kurpiowskie. Nie obyło się też bez zakupu pamiątek i zdjęć. Wycieczka bardzo się podobała.

Galeria zdjęć

Redakcja: Danuta Korzeniecka

Wycieczka klasy ósmej

13 czerwca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Celem jednodniowej wyprawy była rekreacja w Parku Trampolin podczas której uczniowie wykonywali szereg ćwiczeń, akrobacji i podskoków mogąc poczuć wolność, jakiej tak bardzo brakowało im w szkolnych murach. Bardzo radosnym punktem programu była wizyta w Papugarni, gdzie mogliśmy z bliska obejrzeć, nakarmić oraz dotknąć kilkadziesiąt gatunków papug. Tryskając dobrym humorem, wzmocnieni wspólną rekreacją mogliśmy zakończyć etap edukacji w szkole podstawowej.  

red. Małgorzata Koślik

Dzień Dziecka na basenie

Jest wiele dni w roku szkolnym, które uczniowie uwielbiają. Niewątpliwie możemy do nich zaliczyć Dzień Dziecka. To szczególne święto w życiu dzieci na całym świecie. Zgodnie z tradycją naszej szkoły tego dnia zamiast  zajęć lekcyjnych odbywają się wycieczki oraz  imprezy klasowe.
W tym roku, 3 czerwca  z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV-VI oraz VIII wyjechali na basen, do Ostrołęki. Celem wycieczki było również propagowanie zdrowego stylu życia  wśród dzieci oraz zachęcenie
do aktywnego wypoczynku. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników mogli korzystać z atrakcji dostępnych na basenie. Najwięcej emocji i wrażeń dostarczyły im zjeżdżalnie wodne.  Czas spędzony na pływalni wszystkim uczestnikom wyjazdu minął szybko i przyjemnie.
Następnie uczniowie z opiekunami udali się do restauracji Nemo na ciepły posiłek.
To był naprawdę wyjątkowy dzień. Wszyscy zapamiętają go na długo.

Redakcja: Ewa Puka

W krainie żubrów

Na początku czerwca najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Białowieży. W programie było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, Rezerwatu Żubrów oraz spacer po lesie. Wszystkim udało się zobaczyć żubry, chociaż nie w pełnej krasie, ponieważ z racji upału wylegiwały się w cieniu. Natomiast do zdjęć z dumą pozował żubroń oraz konik polski. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wystawy interaktywne. Każdy wrócił do domu z bagażem wrażeń oraz pamiątek.

Redakcja: Justyna Rzewnicka

Zielona Szkoła

W dniach 10-13 czerwca 2019 roku uczniowie klas IV-VII wyjechali po raz pierwszy na „Zieloną Szkołę”. Celem wyprawy było przybliżenie dzieciom fauny i flory Warmii i Mazur oraz zapoznanie ich ze sportami i zabawami wodnymi. Wszystkie zajęcia były prowadzone przez instruktorów i ratowników WOPR-u. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na kajakach, deskach surfingowych. Dodatkową atrakcją była nauka strzelania z łuku do celu oraz skoki na eurobungee. Wieczory wykorzystywane były na zabawy integracyjne, np. dyskoteka, ognisko i gry terenowe. Wszyscy wrócili zadowoleni i czekają na kolejny wyjazd.

Galeria zdjęć

Wyjazd do Kruszewa

W poniedziałek 3 czerwca 2019r. z okazji Dnia Dziecka klasa 7 pod opieką pani Hanny Murach i pana Krzysztofa Gawrycha odwiedziła schroniska dla psów w Kruszewie. Miejsce nie było przypadkowe, gdyż od początku roku szkolnego siódmoklasiści sprzedawali słodkie wypieki oraz zbierali koce i zabawki dla czworonogów. Pieniądze ze sprzedaży ciast zostały przeznaczone dla zwierząt w schronisku. Na miejscu, pani zajmująca się zwierzętami wybrała każdemu psa, z którym ruszyliśmy na spacer. Po powrocie z przechadzki pani ze schroniska bardzo nam podziękowała. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w schronisku przebywa około 500 psów, które wciąż poszukują domu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji McDnald’s.  Wszystkim bardzo się podobało i zgodnie ustaliliśmy, że moglibyśmy pojechać jeszcze raz.

Maria Budniak