Przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z roślinnością tam występującą. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do naszej sali zebrały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym,  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Galeria zdjęć

redakcja: Aleksandra Majk

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Przedszkolaki poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiedzą, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, zobaczyły zawartość torby pana listonosza, a w końcu nauczyły się poprawie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przedszkolaki narysowały piękne listy, które trafił do specjalnie przygotowanych kopert ze znaczkami. Każde z dzieci miało okazję wcielić się w rolę listonosza i obdarować listem swoich najbliższych.

Redakcja: Aleksandra Majk

7 czerwca w Parku Rozrywki „Knieja” odbyło się spotkanie integracyjne przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy od zabaw w parku linowym. Każde z dzieci, a nawet dorośli mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na jakże trudnym torze przeszkód. Mogliśmy także podziwiać  w zagrodach różne zwierzęta. Największe zainteresowanie wzbudziły kozy, kucyk oraz piękny paw. Na koniec nasi wspaniali Tatusiowie rozpalili ognisko, a kochane Mamy przygotowały pyszne kiełbaski. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze, a wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Aleksandra Majk

27 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Kadzidła. Wyprawę rozpoczęły od wizyty w Zagrodzie Kurpiowskiej. Była to prawdziwa podróż w czasie, ponieważ pozwoliła naszym podopiecznym przenieść się w czasy i życie ich dziadków i pradziadków. Duże zaciekawienie dzieci  wzbudziły sprzęty codziennego użytku, meble oraz naczynia. Z wielkim zdziwieniem przedszkolaki reagowały na „zabawki” oraz sposób spędzania wolnego czasu dawniej przez ich rówieśników. Po zakończonym zwiedzaniu dzieci spotkały się z twórczynią ludową, a dzięki jej pomocy, podczas warsztatów miały możliwość sprawdzenia swoich sił w lepieniu „byśków”. Następnie przedszkolaki udały się do Zespołu Szkół w Kadzidle, gdzie w „kinie za rogiem” obejrzały bajkę pt. „Riko prawie bocian”. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń, a uśmiechy długo gościły na ich twarzach.

Galeria zdjęć

redakcja: Aleksandra Majk

Badania wskazują, iż świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest niska, a reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, a dorosły z autyzmem to dziwak… Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w nt. autyzmu. Jedną z nich jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.
Nasze Przedszkolaki włączyły się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, zakładając solidarnie niebieskie ubrania. Dowiedzieliśmy się co to jest autyzm, jakie są charakterystyczne cechy i zachowania osób z autyzmem oraz jak na nie reagować.
Zachęcamy do poszerzania wiedzy nt. autyzmu oraz do wspierania osób z tym zaburzeniem. Pamiętajmy również o zasadzie - poznaj zanim ocenisz Smile

https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg

red. Ewelina Stupska

Pewnego dnia na nasze przedszkolaki czekała super niespodzianka, oto jedna z naszych wspaniałych Mam przygotowała i przyniosła dla nas ciasto na prawdziwą pizzę. Gdy każde dziecko otrzymało swój kawałek ciasta, przedszkolaki z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały placki, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione składniki na drożdżowym spodzie, na koniec wszystko posypywały serem i cierpliwie czekały.. na upieczenie się pizzy... W czasie oczekiwania na konsumpcję  dzieci  poznały ciekawą historię pizzy oraz miały okazję spróbować różnych smaków. Warsztatom kulinarnym towarzyszyły zabawy przy muzyce. Czas oczekiwania na potrawę minął szybko i przyjemnie. Zwieńczeniem dnia był wspólny posiłek. Dzieciom bardzo smakowała pizza, którą same przyrządziły.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za pomoc w przygotowaniu pysznej pizzy.

Galeria zdjęć.

Aleksandra Majk i Ewelina Stupska